Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Warto przeczytać
Politycy popierający aborcję nie powinni przystępować do komunii - twierdzi abp Naumann
Data dodania: 2019-03-02 21:06:40
 

Politycy katoliccy, popierający aborcję, nie powinni przystępować do Komunii św. – stwierdził arcybiskup Kansas City, Joseph F. Naumann, przewodniczący Komitetu episkopatu USA ds. Obrony Życia. W artykule, zamieszczonym na stronie internetowej Konferencji Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych (USCCB), przypomniał on stanowisko Kościoła katolickiego w tej sprawie w związku z najnowszymi działaniami na rzecz utrwalenia i rozszerzenia aborcji w ustawodawstwach stanowych”.

 

Więcej...
 
"Manifest wiary" kard. Müllera: prowadzić ludzi do zbawienia
Data dodania: 2019-02-10 09:57:24

O obowiązku prowadzenia wiernych drogą wiodącą do zbawienia w obliczu „rosnącego zamieszania” na temat doktryny Kościoła przypomniał kard. Gerhard Ludwig Müller. Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary ogłosił 8 lutego b.r., „Manifest wiary”.

W czterostronicowej publicznej deklaracji wydanej w kilku językach kard. Müller przypomniał szereg podstawowych artykułów wiary, wskazując, że zadaniem pasterzy jest prowadzenie powierzonych im wiernych na drodze wiodącej do zbawienia. „Dzisiaj wielu chrześcijan nie jest już świadomych podstawowych nauk wiary, a zatem istnieje coraz większe zagrożenie zagubienia drogi do życia wiecznego” – pisze. Zaznacza, że „głównym celem Kościoła jest prowadzenie ludzkości do Jezusa Chrystusa” i podkreśla znaczenie Katechizmu Kościoła Katolickiego jako „pewnej normy doktryny wiary”, który został napisany, aby przeciwstawić się „dyktaturze" relatywizmu”.

Więcej...
 
Niemczy: kard. Müller skrytykował list otwarty z żądaniami reform
Data dodania: 2019-02-10 09:55:12

 

 

Jako "atak na jedność" Kościoła ocenił kard. Gerhard Ludwig Müller niedawny list otwarty grupy niemieckich teologów i katolików świeckich, żądających reform w Kościele. W komentarzu dla katolickiego tygodnika "Die Tagespost" nazwał jego autorów "męskim związkiem klerykalnym". Zdaniem byłego prefekta Kongregacji Nauki Wiary jezuici: Ansgar Wucherpfennig i Klaus Mertes oraz dziekan z Frankfurtu nad Menem ks. Johannes von Eltz chcą ustawić przewodniczącego Niemieckiej Konferencji Biskupów kard. Reinharda Marxa w roli "pioniera i walecznego rzecznika" ich "ulubionego programu" podczas "watykańskiego szczytu" w sprawie ochrony dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym w Kościele.

Więcej...
 
Bp Nitkiewicz- musimy jednym głosem bronić praw chrześcijan
Data dodania: 2019-01-26 10:41:37
 

Musimy jednocześnie bronić jednym głosem praw chrześcijan oraz dobrego imienia naszych Kościołów – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz podczas modlitwy ekumenicznej w trwającym Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, która sprawowana była 24 stycznia 2019 r. w parafii Kościoła Polskokatolickiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

Więcej...
 
Czy ZHP promuje kulturę homoseksualną?
Data dodania: 2019-01-26 07:39:08
 

Koalicja „Dla Rodziny”: ZHP promuje kulturę homoseksualną  

Centrum Życia i Rodziny ogłosiło dziś list otwarty, w którym wzywa władze Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP) do odpowiedzi na pytanie o fundamentalne wartości wychowawcze przekazywane dzieciom i młodzieży w tej organizacji. Podczas zorganizowanej w Warszawie konferencji prasowej władzom ZHP zarzucono m.in. „promocję kultury homoseksualnej”.

Podczas konferencji prasowej pod hasłem „ZHP – zagrożone wartości” zreferowano treść listu do władz ZHP. W piśmie przytacza się wiele innych drastycznych przykładów działań władz ZHP godzących w harcerskie wartości wychowawcze jak promowanie związków jednopłciowych, poliamorycznych i związków heteroseksualnych „otwartych seksualnie”. Ekspert koalicji "Dla Rodziny" Grzegorz Strzemecki pytał, czy ZHP chce ukazywać jako wartość i promować liczne, niezobowiązujące kontakty seksualne z wieloma osobami dowolnej płci. W taki sposób, przypomniał ekspert, wyraża się tożsamość i styl życia osób LGBTQ, jak same to opisują w najbardziej autorytatywnych publikacjach.

 

Więcej...
 
Seewald: krzyż z kardynałem Marxem
Data dodania: 2018-05-08 14:45:45
 
 
W Niemczech trwa debata na temat decyzji rządu Bawarii o zawieszeniu krzyży we wszystkich urzędach państwowych. Głos zabrał m. in. znany niemiecki publicysta Peter Seewald, biograf papieża Benedykta XVI. Na łamach katolickiego portalu internetowego kath.net skrytykował kard. Reinharda Marxa. Jego zdaniem decyzja bawarskich władz "wywołuje niepokoje i dzieli społeczeństwo”. "Czy kardynał z Monachium mówi jeszcze w imieniu niemieckich biskupów?" - pyta Seewald w felietonie pt. "Krzyż z kard. Marxem". Publikujemy felieton Petera Seewalda.
 
 
Więcej...
 
Malezja: sąd przeciw przymusowym nawróceniom nieletnich
Data dodania: 2018-02-02 09:45:33
 

Po 14 miesiącach dyskusji i debat Sąd Federalny Malezji – najwyższa w tym kraju instancja prawna – unieważnił 29 stycznia jednostronne nawrócenie na islam trójki dzieci kobiety hinduskiej. Sąd orzekł, że o zmianie religii osoby niepełnoletniej powinni decydować oboje rodzice. Wyrok ten ma wielkie znaczenie praktyczne w kraju, w którym islam jest oficjalnie religią państwową, choć wyznaje go jedynie nieco ponad 60 proc. miejscowych mieszkańców.

Więcej...
 
Oświadczenie Zarządu Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów
Data dodania: 2018-01-31 13:34:56
 

   „Apelujemy o współpracę Polski i Izraela, chrześcijan i Żydów. Tylko w ten sposób możemy przezwyciężyć jednostronne wyobrażenia” - napisał w swoim oświadczeniu Zarząd Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów odnosząc się do nowelizacji ustawy IPN przyjętej w ostatnich dniach przez Sejm RP.

     „Uważamy, że lepiej by było, żeby tej ustawy w proponowanym kształcie nie było. Grozi ona ograniczeniem swobody dyskusji. Może być rozumiana jako niedopuszczanie do mówienia o tym, że nie tylko Niemcy byli zagrożeniem dla Żydów. Lepiej również by było, gdyby w Izraelu i gdzie indziej nie odrzucano polskich prób odpierania działań, które mogą być rozumiane jako zrzucanie na Polaków odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez innych” – napisali przewodniczący Rady: Stanisław Krajewski i Zbigniew Nosowski.

Za: KAI 18.01.30

 

Czytaj oświadczenie

 

 
Strona 1 >>