Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Wielkanoc VII - 2020-05-23
Data dodania: 2020-05-23

-        Wczoraj, we Wrocławiu wyświęcono 10 kapłanów. W tym gronie jest ks. Jan Kutkowski, który odbywał u nas praktykę duszpasterską, jako diakon. Składając ks. Janowi najlepsze życzenia, polecamy go opiece Maryi i św. Jana.

-        Spowiedź podczas Mszy odbywała się w holu plebanii. Wejście z tyłu kościoła.

-        Nabożeństwa Majowe – codziennie o godz. 17.30.

-        Z okazji Dnia Matki, przypadającego we wtorek, 26 maja, wszystkim, kochanym mamom, dziękując za waszą miłość, składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

-        Czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego – w naszym kościele, w najbliższą sobotę, od godz. 19.00 do 21.00. Zaprasza wspólnota Effatha.

-        W następną niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

-        Przypominamy, że na stronie www.domwroclawia.pl znajdują się materiały dotyczące związków św. Jana Pawła II z Wrocławiem i naszą archidiecezją. Zachęcamy do studiowania tych archiwaliów.

-        Przypominamy, że nasza parafia transmituje Msze św. na Facebook’u – w niedziele od 10.00 do 19.15, a w tygodniu – o godz. 9.00 i 18.00.

-        Zachęcamy do lektury majowego wydania miesięcznika „Nowe Życie”. Przeczytamy tam, m.in. o 750-leciu Księgi Henrykowskiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym, m.in., o tym, że nie ma żadnych tzw. „europejskich standardów” przeprowadzania wyborów (Przykład – wybory korespondencyjne w Niemczech), a także o miłości macierzyńskiej i przygotowywaniu dzieci do adopcji oraz o tym, że za uratowanie dziecka przed aborcją, Zuzanna Wiewiórka płaci falą nienawiści, wylewaną na nią w Internecie. Jest też przestroga dotycząca publikowania przez rodziców zdjęć swoich dzieci, w Internecie. Fotografie mogą być wykorzystane w zupełnie innym kontekście, niż by sobie tego życzyli rodzice.

-      Podczas pandemii wiele uwagi poświęca się higienie. W tym kontekście często jesteśmy zachęcani do unikania kontaktu z pieniędzmi w gotówce. Wychodząc naprzeciw tym sugestiom wprowadzamy możliwość robienia błyskawicznych przelewów, w 10 sekund, przy użyciu kodu QR. Mogą je wykonywać osoby mające w telefonach komórkowych aplikację mobilną swego banku. W różnych miejscach kościoła umieszczone są kopie kodu QR z potrzebną instrukscją. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają datki napotrzeby parafii.

-      Mając na uwadze trudną sytuację ekonomiczną wielu, zwłaszcza małych, lokalnych, rodzinnych sklepów i firm usługowych, restauracji, zachęcamy do wspierania tych firm (w miarę ich udostępniania), przez korzystanie z ich usług.

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.